جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/08/20

- رشد تولیدات زنجیره فولاد/ افت ۳۰ درصدی تولید مس
آمار به دست آمده از تولیدکننده‌های بزرگ معدنی در هفت ماهه امسال نشان می دهد که مجموعه تولیدات زنجیره فولاد با رشد همراه بوده و در عوض آلومینیوم کاهش خفیف و مس کاهش ۳۰ درصدی تولید را تجربه کردند.

- احتمال اختلال در عرضه نفت ۳ عضو بزرگ اوپک
در حالی که کاهش تولید اوپک و متحدانش توانسته مازاد عرضه را که از سال ۲۰۱۴ به این طرف سبب افت قیمت ها شده بود مهار کند، ۳ تولیدکننده بزرگ اوپک با بحران هایی مواجه اند.

- سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی از احتمال افزایش قیمت این محصولات پس از اتمام ماه صفر خبر داد .

- تازه ترین تحقیق فدراسیون ملی خرده فروشی موسوم به "ان اف آر" نشان می دهد که در پیش بودن فصل تعطیلات موجب خواهد شد تا تقاضای جهانی طلا در دو ماه آینده با افزایش چشمگیری روبرو شود.

- شاپور محمدی: سازمان بورس پیگیر کاهش نرخ سود سپرده ها در صندوق های سرمایه گذاری است.

- معافیت مالیاتی خودروهای الکتریکی تولید ایران ابلاغ شد .

 

- بانک مرکزی چین: اقتصاد چین در آستانه فروپاشی است.
 بانک مرکزی چین اعلام کرد به دلیل آسیب پذیر شدن سیستم مالی این کشور، اقتصاد چین در آستانه فروپاشی قرار دارد.رییس بانک خلق چین در مقاله ای که بر روی وب سایت بانک مرکزی چین منتشر شد، نسبت به آینده مشکلات احتمالی مالی در دومین اقتصاد بزرگ جهان یعنی چین هشدار داد./مهر

 

- بلومبرگ طی گزارشی نوشت: با توجه به قراردادهای منعقد شده در طی روزهای اخیر، پیش بینی می شود قیمت نفت تا قبل از کریسمس به ۸۰ دلار در هر بشکه افزایش یابد.

 

- 4 طرح بزرگ پتروشیمی در صف راه اندازی قرار گرفتند/ ظرفیت تولید 10 میلیون تن افزایش می‌یابد.

- مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس، زمان تقریبی اجرای دستور العمل مهم و جدید توقف و بازگشایی نمادها و وضعیت بازگشت حدود ۳۰ نماد متوقف را اعلام کرد.

- دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه سازمان حمایت نرخ های جدید سه فرآورده لبنی شیر، ماست و پنیر را تعیین کرده است، گفت: سازمان حمایت هفته گذشته در این مورد تصمیم گیری و نرخ های جدید را به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده تا ستاد مذکور آن را ابلاغ کند/بورس 24

- زمزمه افزایش تعرفه واردات خودرو جدی شد.
 رئیس دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه و تجارت  با بیان اینکه مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو هنوز ابلاغ نشده است، می‌گوید: دولت طی دو یا سه هفته آینده مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو را ابلاغ خواهد کرد.


 

printrating
  نظرات کاربران