جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/08/18

-  مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفت گفت:تنها در انتظارتغییر یک تجهیز در این پالایشگاه هستیم و در صورت تعویض آن، فاز یک این پالایشگاه قادر به تولید بنزین یورو۴ می‌شود.وی درباره وضعیت دو فاز دیگر پالایشگاه نیز گفت:بزودی وضعیت راه اندازی دو فاز دیگر پالایشگاه را مشخص کرده و رسانه ای خواهیم کرد./مهر

 

- بانک مرکزی در اقدامی تامل برانگیز امروز نیز نرخ ارز مبادله ای را افزایش داد تا نرخ ها از سطوح 3500 تومان نیز فراتر رود.

- رئیس سندیکای آلومنیوم، با بیان اینکه صادرات شمش آلومنیوم از سوی تولیدکنندگان داخلی، بدون هیچگونه عوارضی صورت می گیرد، گفت: مواد اولیه کافی در اختیار تولیدکنندگان قرار نمی گیرد.

- افزایش قیمت برق جدی شد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت:با توجه به منطقی نبودن قیمت برق وزارت نیرو به سازمان برنامه برنامه و بودجه پیشنهادی برای اصلاح تعرفه برق را ارایه کرده که هم اکنون در حال بررسی است.

- مجوز ۶.۳ میلیارد یورو سرمایه گذاری در صنعت برق صادر شد.

- براساس مصوبه جدید شورای رقابت؛ کیوم باتوم پالایشگاه‌ها با احتساب ارز آزاد در بورس کالا عرضه می‌شود.

- موگرینی مطرح کرد: مواضع کنگره آمریکا در مورد برجام /مذاکره مجدد جزو گزینه های پیش رو نیست.

 

- ایران و ترکیه برای کاهش تعرفه صادرات محصولات پتروشیمی توافق کردند.

- معاون انجمن قند و شکر با اعلام افزایش ۸ درصدی قیمت شکر و اعمال آن در معاملات امروز بورس کالا ، از رشد ۳۰ درصدی تولید چغندر خبر داد و شایعه دپو محصول را رد کرد.

- پایگاه خبری اویل پرایس آمریکا به نقل از رییس سازمان بازاریابی نفت عراق اعلام کرد، وزیران انرژی عراق و ایران در حال مذاکره برای ارسال نفت از میدان های نفتی کرکوک به پالایشگاه کرمانشاه ایران هستند.

- مدیر اداره صادرات بانک مرکزی: دلار را از بازار بین بانکی حذف کردیم.

- بلوک ۹۹ درصدی ذغال سنگ کرمان واگذار می‌شود.


 

printrating
  نظرات کاربران