جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/04/26

- ⁠سیاست های فدرال رزرو آمریکا قیمت #نقره را به شدت #کاهش خواهد داد.
 ⁣در حالی که تقاضای جهانی نقره رو به افزایش بوده و میزان تولید شرکت های معدنی با کاهش همراه شده است ولی تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری کاپیتال اکونومیکس بر این باورند که سیاست های پولی سختگیرانه فدرال رزرو آمریکا موجب خواهد شد تا قیمت جهانی نقره طی ماه های آینده با کاهش بیشتری روبرو شود./ طلانیوز


- تلاش شرکت‌های نفتی آمریکا برای جلوگیری از اعمال تعرفه واردات فولاد
در حالی ترامپ قصد دارد طی هفته‌های آینده تعرفه واردات فولاد آمریکا را افزایش دهد که شرکت‌های نفتی و صنعتی که مصرف کننده این محصول هستند و منافع خودشان را در خطر می‌بینند در حال لابی برای جلوگیری از این اقدام رئیس‌جمهور هستند./ ماین نیوز


- امروز قیمت فلزات پایه رشد کرده و عامل اصلی این افزایش، اخبار مثبت از اقتصاد چین است. قیمت مس اکنون در محدوده 5900 دلار در هر تن در نوسان است.

- مسکن امسال وارد بورس می‌شود/معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی خودروسازان

- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: عراق در چهار ماه گذشته 500 میلیون دلار از بدهی های خود بابت خرید برق را پرداخت کرد.

- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برخی مسائل در زمینه صادرات خودرو به عراق، تاکید کرد «از دوستان عراقی انتظار داریم این مشکلات را حل کنند».

- وزیر صنعت از ارائه پیشنهاد کاهش 6 درصدی مالیات بر ارزش افزوده طلا و فلزات گرانبها به مجلس خبر داد.

- براساس آمار مجموع صادرات غیرنفتی کشور بدون احتساب میعانات گازی نیز از حدود 115 میلیارد دلار در دوره دولت دهم به نزدیک 140 میلیارد دلار در دولت یازدهم رسید که نشان دهنده رشد 21 درصدی آن در سال های اخیر است.


- کاهش سرعت روند افزایش تعداد سکوهای حفاری آمریکا و تقویت تقاضا برای نفت از سوی چین موجب شد تا قیمت نفت امروز در معاملات ابتدایی هفته با افزایش مواجه شود./ رویترز


- ⁣معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی خودروسازان
 عرضه‌کنندگانی که به دنبال شفافیت هستند و محصولات خود را در بورس کالا عرضه می‌کنند دارای مشوق‌هایی، چون معافیت ده درصدی مالیات هستند که خودروسازانی مشمول این امر می‌شوند./ایرانکو


-  تغییرات قیمت هر اونس طلا در شش ماه اخیر. قیمت طلا در سال جاری میلادی تاکنون 80 دلار افزایش یافته است.

- تفاهم‌نامه ‎خدمات نوسازی تاسیسات و افزایش تولید گاز میدان سلمان میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت‎های پتروپارس و مهندسی تویو (TOYO) ژاپن امضا شد.

- مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد: از ۵ هزار و دویست و پنجاه میلیارد تومان پروژه های ایمیدرو ۸۵ درصد آن به بخش خصوصی ‌واگذار شده است.

- واحد تولید آهن اسفنجی قائم در شرکت ذوب آهن اصفهان، به منظور مديريت آگلومراسیون با تامین گندله،‌ ششم خردادماه مجددا راه اندازی شد.

- تفاهم نامه همکاری بین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت «زاروبژنفت» روسیه برای توسعه میدان های شادگان و رگ سفید به امضا رسید.

- به گزارش سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران؛ بعلت عدم پاسخ به تقاضای ورق فولادی در بورس کالای ایران و عرضه کمتر از نصف تقاضا توسط مجتمع فولاد مبارکه، قیمت هرکیلو  ورق گرم بی، 218تومان و ورق گرم سی، 212تومان افزایش یافت.
 

printrating
  نظرات کاربران