جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/04/25

- با بهره برداری از ۵ طرح جدید، #ظرفیت_پتروشیمی_ایران به مرز ۷۲ میلیون تن نزدیک و ایران آماده سبقت از عربستان می شود.
 پس از بهره برداری فازهای جدید پارس جنوبی و برابر شدن تولید روزانه گاز ایران و قطر در این میدان مشترک برنامه راه اندازی پنج فاز جدید پارس جنوبی تا سال آینده و پیشی گرفتن از رقیب قطری، حالا نوبت به صنعت پتروشیمی ایران رسیده تا با بهره برداری دست کم پنج طرح جدید در ادامه سال 96 و راه اندازی 4 تا 5 طرح دیگر در سال 97 آماده سبقت از عربستان سعودی بشود.


- سازمان حسابرسی جواب ساپیا را داد/ در انتظار پاسخ به سازمان بورس
آخرین پیگیری های بورس پرس از وضعیت "خساپا" حاکی از آن است که سازمان حسابرس آخر هفته گذشته جواب سایپا را در مورد صورت های مالی تلفیقی داده که قرار است نتیجه آن همراه با ارایه شفاف سازی به سازمان بورس داده شود که تا این ساعت خبری از آن نیست.
از سوی دیگر ، سازمان بورس هم در مورد کاهش ۲ هزار میلیارد تومانی رقم فروش سال ۹۵ و اعلام سود "خساپا" سئوالاتی را مطرح کرده که قرار است کمیته فنی سازمان حسابرسی پاسخ این سئوالات و ابهامات را امروز اعلام کند.
با این اوصاف ، چنانچه مدیران سایپا طی دو سه روز آینده ، اقدام به ارایه توضیحات در مورد تعدیل سود سال گذشته کنند می توان منتظر بازگشایی احتمالی نماد بود در غیر این صورت ، مجمع ساپیا برگزار می شد تا شاید مدیران سایپا به سهامداران در مجمع توضیح دهند. /بورس پرس.


- مدیر عامل داده پردازی :به پروژه صندوقهای فروشگاهی  خوشبین نیستیم.اما برای تأمین منافع سهامداران، از تلاش مستمر دست برنمی دارم.

- وزیر نیرو: آب ۱۰۰۰ تومانی را ۴۵۰ تومان می‎فروشی؛ یک سوم شهرهای ایران دچار کم آبی است.

- علی رسولیان مدیرکل امور اقتصادی خراسان رضوی گفته بیش از 20 میلیارد تومان از سپرده های مردم در موسسه فرشتگان تا 17 تیرماه دراین استان پرداخت و تسویه شده است.

- مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا خبر داد:
خودروی تیبا با افزایش تیراژ بزودی جایگزین پراید می‌شود. شرکت سیتروئن در حال حاضر شرکت سایپا- سیتروئن شده  و دیگر شرکت سیتروئن نیست و تا پایان سال جاری از نخستین محصول این شرکت رونمایی می شود. سهم سایپا در این قرارداد 50 درصد و سهم سیتروئن نیز 50 درصد برابر است. جمالی همچنین اعلام کرد که سایپا در حال طراحی خودروهای جدید و با قیمت مناسب است.

- پالایشگاه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی با هدف توسعه بزرگترین میدان گازی جهان به شبکه سراسری انتقال گاز متصل شد.


- تفاهم نامه همکاری دو کشور ایران و عراق در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی و بازسازی صنایع با حضور مهندس نعمت زاده و سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق امضا شد./ اقتصاد آنلاین


- تفاهمنامه همکاری اقتصادی بین ایران و ویتنام به امضای وزیر صنعت کشورمان و وزیر کشاورزی ویتنام رسید.(ايبنا)

- نماینده کویت در اوپک گفت: با افزایش تقاضا و پایبندی بیشتر کشورها به توافق کاهش تولید، سیر نزولی ذخایر جهانی نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی بیشتر خواهد بود.

- نماینده کویت در اوپک گفت: با افزایش تقاضا و پایبندی بیشتر کشورها به توافق کاهش تولید، سیر نزولی ذخایر جهانی نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی بیشتر خواهد بود.(مهر)

- مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک از تهیه اساسنامه جدید این صندوق برای ارائه به دولت خبر داد و گفت: طبق این اساسنامه، صندوق حمایت از صنایع الکترونیک به صندوق حمایت از صنایع پیشرفته تبدیل خواهد شد.


 

printrating
  نظرات کاربران