جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/04/24

- امنیت سرمایه‌گذاری در ایران با قرارداد #توتال و خرید هواپیما تائید شد
 سفیر ایران در بروکسل در همایش تجاری ایران و لوکزامبورگ، انعقاد قرارداد ایران و توتال و نهایی شدن خرید هواپیمای جدید را نشان از امنیت و تضمین سرمایه گذاری در ایران دانست./ ایرنا


- پیام وزیر خارجه انگلیس در سالگرد برجام/طبق گزارش بی بی سی بوریس جانسون با اعلام این که جهان با برجام امن تر شد گفت: باید سعی کنیم برجام ضمن تامین امنیت جهانی منافعی برای ایرانیها در برداشته باشد.

- رییس فدرال رزو، جانت یلن، گفت احتمال اینکه نرخ بهره امسال بازهم افزایش پیدا کند کم است؛این اظهاراات باعث شد قیمت طلا افزایش یابد.

- پس از سخنرانی جنت یلن رئیس‌کل فدرال رزرو آمریکا در برابر نمایندگان کنگره این کشور ارزش دلار به کمترین میزان از ماه سپتامبر سال گذشته تا کنون رسید.

- وزیر خارجه سابق آمریکا به مناسبت دومین سالگرد حصول توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 یادداشتی منتشر کرد.وی خواستار تلاش برای حفظ «برجام» شد .


- بانک ها برای کاهش سودبانکی شرط گذاشتند.
بانک‌ها تاکید دارند که برای کاهش نرخ سود بانکی و به دنبال آن اجرا از سوی شبکه بانکی باید شرایط لازم برای آن مهیا شود؛ تعدیل نرخ اندوخته قانونی، کاهش نرخ جریمه اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی و همچنین فعالیت موثر بانک مرکزی در بازار بین بانکی از شروط اصلی خواهد بود/ ایسنا


- تازه ترین نظرسنجی کیتکو درباره روند قیمت طلا/تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی می کنند که قیمت طلا در روزهای آتی بار دیگر با افزایش همراه خواهد بود.

- رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه، یکی از مهمترین عوامل ورود سرمایه گذار خارجی به کشور، ثبات اقتصاد است، گفت: تک نرخی شدن ارز از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار برای جذب سرمایه گذار خارجی است.

- رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با بیان اینکه رشد بخش صنعت و معدن از منفی 10.5 درصد به مثبت 6.5 تبدیل شد، بدهی دولت به این سازمان را معادل ۲۲۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

- شرکت قالب های بزرگ صنعتی سایپا و شرکت سایپاسیتروئن برای ساخت قالب های یکی از محصولات جدید سایپاسیتروئن تفاهم نامه امضا کردند. 

- در حالی طی روزهای گذشته اعلام جدی‌تری از سوی مقامات ارشد اقتصادی و گاهی بانکی در رابطه با کاهش نرخ سود مطرح می‌شود و به نظر می‌رسد به زودی تغییراتی در نرخ‌های موجود ایجاد شود که بانک‌ها در مجموع چندان رضایتمند از شرایط موجود به نظر نرسیده و گله‌مند هستند. 

printrating
  نظرات کاربران