جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/04/21

- تا سه ماه آینده مشکلات کلیه موسسات مالی را حل می‌کنیم.
 رئیس کل بانک مرکزی در کمیسیون امنیت ملی گفت که تلاش می‌کنیم طی دو سه ماه آینده مشکلات کلیه موسسات مالی را حل کنیم./ ایسنا


- وزیر نفت صبح امروز در صحن علنی مجلس:
قراردادهای نفتی ایران تنها به الگوی جدید قراردادهای نفتی محدود نمی‌شود و  شرکت ملی نفت ایران از انواع دیگر قراردادها از جمله  بیع متقابل، خرید خدمت و EPCF بهره می‌گیرد.

- رییس مجلس گزارش وزیر نفت از قرارداد ایران با شرکت توتال را مفید ارزیابی کرد.

- سی‌ان‌ان: ایران انتظار قراردادهای نفتی بیشتری در طی هفته‌های آتی را می‌کشد. هجوم سرمایه‌های خارجی به صنعت نفت ایران می‌تواند به سیل [کنایه از افزایش شدید] در طی ۵ سال آینده مبدل شود. کارشناس نفتی سی‌ان‌ان میگوید که ایران اکنون در حال مذاکره با بی‌پی (بریتیش پترولیوم)، گازپروم روسیه، لوکولی و پتروناس مالزی در کنار دیگر شرکت‌های بزرگ نفتی دنیاست.

- دو مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی برای زیرمجموعه فولادمبارکه و یک شرکت
فولاد امیرکبیر کاشان که با صف فروش روبرو بود،مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰درصدی از سود انباشته را گرفت. توسعه ساختمان نیز مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدر را اخذ کرد تا روانه مجمع فوق العاده شود.

- سرمایه گذاری توسعه ملی که زیرمجموعه بانک ملی محسوب می شود، برنامه افزایش سرمایه ۳۳ درصدی را اعلام کرد.


- به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از وال‌استریت ژورنال، یک منبع آگاه اعلام کرد: آمارهای نفت عربستان سعودی نشان می‌دهد این کشور تعهدات را درباره اجرای توافق اوپک نقض کرده است.

- بر این اساس،عربستان سعودی ماه گذشته 10.07 میلیون بشکه در روز یعنی 12 هزار بشکه در روز بیشتر از آنچه که در توافق 14 کارتل نفتی سازمان اوپک و دیگر کشورهای تولیدکننده بزرگ جهان نظیر روسیه تعهد داده بود، بیشتر تولید کرده است.این اطلاعات هنوز از سوی مقامات رسمی منتشر نشده و قرار است امروز در عربستان منتشر شود.
این نخستین باری است که عربستان از سقف تولید 10.058 میلیون بشکه در روز بر اساس آنچه که در ماه‌های نوامبر و دسامبر طی دو مرحله توسط تولیدکنندگان بزرگ نفت جهان در وین اتریش توافق کردند بیشتر تولید می‌کند


- معاون زنگنه خبر داد: ایران در حال مذاکره در مورد پروژه های نفتی به ارزش 200 میلیارد دلار با 27 شرکت خارجی است و برخی از این قراردادها احتمالا خیلی زود بسته خواهند شد.

- طرح سه فوریت الغای موقت قرارداد وزارت نفت با شرکت توتال بعد از سخنرانی موافقان و مخالفان، با توجه به پس گرفتن امضای گروهی از نمایندگان و از نصاب افتادن آن از دستور کار مجلس خارج شد و بدین ترتیب رای گیری درباره این طرح انجام نگرفت.


- تقویت طلا با افزایش نگرانی در بازارها پس از نامه  پسر دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده ، با افزایش تقاضا برای دارایی های امن به روز سوم کشیده شد.

-  ایران با شرکت‌های روسی قرار داد نفت وگاز امضا می‌کند.
انتظار می‌رود ایران 5 تا 6 ماه آینده در راستای توسعه منابع گازی و نفتی خود با شرکت‌های روسی قرار امضا کند. امیرحسین زمانیان معاون وزیر نفت روز چهارشنبه این خبر را در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد.


 

printrating
  نظرات کاربران