جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/01/30

-آمریکا معافیت برخی از کشورها (ژاپن و 10 کشور اروپایی) را  از تحریم ایران تمدید کرد. بر این اساس، این کشورها از تحریم‌های #نفتی اعمال شده علیه ایران معاف خواهند بود.


-ترامپ به برجام تن داد.
 رئیس جمهوری آمریکا با تایید پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام، تعلیق تحریم های هسته ای را برای یک دوره 90 روزه دیگر تمدید کرد.


-تخصیص اعتبار هزار میلیارد تومانی برای اعطای تسهیلات به مسکن
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از تخصیص اعتبار هزار میلیارد تومانی برای اعطای تسهیلات به مسکن خبر داد./خبرگزاری صدا و سیما


-ترامپ فرمان «آمریکایی بخر، آمریکایی استخدام کن» را امضا کرد.
این فرمان گام نخست در جهت محدود کردن صدور روادید «نیروی کار ماهر خارجی» است./اقتصاد آنلاین

-یادداشت تفاهم همکاری اقتصادی میان ایران و پاکستان امضا شد.

-وزیر نفت خبرداد؛ تداوم مذاکره با مرسک برای لایه نفتی پارس‌جنوبی/ وزیر نفت از ادامه مذاکره با شرکت دانمارکی مرسک جهت توسعه لایه نفتی پارس جنوبی و تغییر کارفرمای این میدان خبر داد./ زنگنه با اشاره به  تداوم مذاکرات با این شرکت دانمارکی گفت: امیدواریم توافق های نهایی در آینده ای نزدیک حاصل شود. بر همین اساس تصمیم گرفته شد کارفرمای این پروژه شرکت نفت و گاز پارس باشد.(مهر)

-در صحن علنی مجلس مصوب شد؛ اختصاص ۲۰درصد از قیمت گازوئیل برای توسعه و بهسازی خطوط و ناوگان شبکه حمل و نقل ریلی


-صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: کاهش تولید نفت اقتصاد کشورهای منطقه خاورمیانه به ویژه کشورهای عربی را در سال 2017 کاهش خواهد داد و رشد اقتصادی عربستان به صفر نزدیک‌تر خواهد شد./فارس

-رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به رشد 100 درصدی انتشار ابزارهای مالی اسلامی در سال 1395 اشاره کرد و گفت: تاکنون 14 میلیارد و 500 میلیون دلار انواع اوراق مالی اسلامی در بازار سرمایه کشور منتشر شده است.(ايرنا)

-امضای تفاهمنامه مطالعاتی شرکت ملی نفت ایران و شرکت سرمایه‎گذاری غدیر
ایرنا- شرکت ملی نفت ایران و شرکت سرمایه گذاری غدیر با هدف مطالعه میدان های نفتی جفیر، سپهر، فاز سوم طرح توسعه ای میدان دارخوین و میدان گازی کیش تفاهمنامه همکاری مطالعاتی امضا کردند.

-سیف: بانک‌ها و مؤسساتی که سود بالا می‌دهند در حال ورشکستگی هستند.

-رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص برنامه اين سازمان در خصوص انتشار اوراق خزانه در سال جاري گفت: متولي انتشار بانك مركزي است و بورس در حدي كه قانون بودجه الزام كرده باشد اقدام به انتشار اوراق مي نمايد. اما در تلاشيم تا عرضه اين اوراق تنظيم شود تا به بازار آسيبي نرسد.


-وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد در ماه آینده میلادی 2 آزمایش موشکی جدید برای سنجش توانایی مقابله با موشک‌های کره شمالی انجام خواهد داد.

-وزیر نفت با حضور در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اعضای این کمیسیون دیدار و بر تسهیل هرچه بیشتر و موثرتر ارتباط میان مجلس و دولت تاکید کرد.

-امضای تفاهمنامه مطالعاتی شرکت ملی نفت ایران و شرکت سرمایه‎گذاری غدیر

-مدیرعامل شرکت بازرگانی گاز ایران از امضای نخستین قرارداد فروش گاز مایع به هند خبر داد.


 

printrating
  نظرات کاربران