جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/01/29

-بانک مرکزی دوباره اعلام کرده که قرار است گزارشی در رابطه با نرخ سود بانکی به شورای پول و اعتبار ارایه نماید؛ همین سیگنال کافی است تا دوباره سرمایه‌گذاران و سپرده‌گذاران را به ابهام فرو برد.

-هند واردات سیمان از ایران را بررسی می‌کند/کنفدراسیون اتحادیه های توسعه دهنده املاک هند در حال بررسی این مسئله است که در صورت عدم کنترل افزایش ناگهانی قیمت سیمان در این کشور اقدام به واردات سیمان از کشورهای ایران، کره یا دیگر کشورها نماید.

-فروش ٩۵ایران خودرو رکورد زد/ آخرین وضعیت قرارداد با بنز
​ایران خودرو جزو مورد توجه ترین شرکت های بازار سرمایه ایران است. چه پیش از توافق هسته ای و چه حالا، این شرکت همیشه در واچ لیست سهامداران و سرمایه گذاران بازار سرمایه بوده است.

-یک مقام صنفی خبر داد؛
ایرانیان شاغل در خارج از کشور، بیمه تأمین اجتماعی می شوند.


-مدیرعامل بورس تهران گفت: بورس با حجم بالای تقاضا از طرف شرکت های غیر بورسی رو به رو است و برنامه ۲۰ شرکت را در فرآیند پذیرش داریم.


-ظریف: پس از برجام روند نزولی قیمت نفت متوقف شد.
 محمد جواد ظریف با انتشار تصویری از یک نمودار در صفحه اینستاگرامش خاطرنشان کرد: پس از برجام، به لطف خدا و با تلاش مدیران و کارکنان صنعت نفت، نه تنها سهم ایران از بازار جهانی نفت بازپس گرفته شد، بلکه با دیپلماسی موفق نفتی، روند نزولی قیمت ها نیز متوقف شد./ بورس 24


-شاخص‌های سهام آسیایی منفی شدند/بازارهای سهام آسیا و دلار آمریکا با تشدید تنشها پیرامون کره شمالی که به ریسک پذیری سرمایه گذاران لطمه زد، روز سه شنبه عقب نشینی کردند.

-رئیس هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار : ورود مستقیم کارگزاری های خارجی به بازار سرمایه ایران و اخذ مجوز فعالیت بعید است، اما احتمال دارد آنها با کارگزاری های داخلی شریک شوند.

-مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی از رایزنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قانون چک خبر داد.وی  علت این کار را رفع موانع قانونی برای عملیاتی کردن چک الکترونیکی و حذف چک کاغذی از مبادلات تجاری ذکر کرد.

-سخنگوی دولت از اختصاص 100میلیارد تومان از سوی دولت به مناطق سیل زده اخیر خبر داد.

-بانک مرکزی امروز (سه شنبه) ارزش برابری 39 ارز عمده را اعلام کرد که بر اساس آن 22 ارز همچون دلار آمریکا نسبت به دیروز کاهش داشتند، 15 ارز دیگر از جمله یورو و پوند انگلیس تقویت شدند و پنج ارز نیز ثابت ماندند.

-مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی با اشاره به رشد اقتصادی بیش از 8 درصد در کشور افزود: افزایش مصرف بنزین نشان می دهد که چرخه اقتصادی روان تر شده و در نتیجه کشور به سوخت بیشتری نیاز دارد.

-معاون برنامه ریزی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تحقق هفت پروژه اقتصاد مقاومتی با صرف 126 هزار میلیارد ریال هزینه در سال 1395 خبر داد .

-کره شمالی : به هر تجاوز نظامی آمریکا بی‌امان پاسخ می‌دهیم و این پاسخ شامل خاک آمریکا خواهد بود.


-با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار؛ مکنت و کدال ٣۶٠ هم به سامانه جامع اطلاع رسانی اضافه شد.
در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، دو سامانه کدال ٣۶٠ و مکنت با حضور رییس سازمان بورس و اعضای هیات مدیره نهاد ناظر بازار سرمایه در غرفه رایان بورس راه اندازی شد.


-⁠ مدیر عامل شرکت بورس تهران امروز در حاشیه دهمین نمایشگاه بورس
برنامه ایی برای خروج ⁣بانک صادرات از بورس نداریم.
تمامی شرکت ها باید با ارایه اطلاعات به باز شدن نماد خود اقدام کنند .
شرکت بورس با عرضه اولیه مشکلی ندارد منوط به ا ینکه این عرضه ها در زمان مناسب صورت گیرد.


 

printrating
  نظرات کاربران