جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/01/28

-معاون وزیر نفت گفت: ۳۰ طرح پتروشیمی تا پایان سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد و ۲۰ میلیون تن به ظرفیت کشور اضافه می‌شود.


-تراز تجارت خارجی 10 ماهه 1394 (صادرات و واردات کالا و میعانات) منفی یک میلیارد و 346 میلیون دلار بود که در مدت مشابه امسال با بهبود یک میلیارد و 634 میلیون دلاری، به 288 میلیون دلار رسید.

-دو مقام پارلمانی روس پیشنهاد وزیر خارجه انگلیس برای پیوستن روسیه به ائتلاف آمریکایی در سوریه را رد کردند.

-شمارش همه 167 هزار و 140 صندوق همه پرسی تغییرات قانون اساسی ترکیه پایان یافت و بر اساس اعلام نتایج غیر رسمی، مردم ترکیه با 51.3 درصد رای مثبت، به این همه پرسی 'آری' گفتند.

-تفاهمنامه ای با هدف افزایش شفافیت اطلاعات در بازار سرمایه امضا شد تا شرکت ها همزمان با تایید در کمیته پذیرش بورس، افزون بر دریافت گواهی امضای دیجیتال از آموزش های لازم درباره امکانات و حساسیت های سامانه جامع اطلاع رسانی، فرآیندهای آن و... برخوردار شوند.

- آمار منتشر شده حاکی است که رشد تقاضا برای فلزات گرانبها در بازار بریتانیا موجب شده است تا فروش سکه طلا در این کشور در سه ماه نخست امسال بیش از ۲۰ درصد افزایش یابد.


-انتشار اولین آگهی اوراق اختیار معامله خرید
مدیرعامل فرابورس ایران از انتشار اولین آگهی اوراق اختیار معامله خرید خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این ابزار به تعمیق بخشی بازار و کشف قیمت کمک کند./ایبنا


-آمار منتشر شده از رشد بیش از انتظار اقتصاد چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی و رسیدن آن به رقم ۶.۹ درصد حکایت دارد.

-سخنگوی وزارت خارجه:برگزاری رفراندوم در ترکیه یک بحث داخلی است/انگلیس به تعهدات خود در برجام پایبند باشد.

-رئیس کل بانک مرکزی: در رابطه با کارت‌هایی که با آمریکا ارتباط دارند محدودیت‌هایی داریم که در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم در آینده این مشکلات را برطرف کنیم.

-دعوت از 50 قطعه ساز برتر ایرانی برای حضور در همایش بین المللی رنو:  گروه خودروسازی رنو از 50 قطعه ساز برتر ایرانی برای حضور در همایش بین المللی قطعه سازان رنو-نیسان که قرار است هفته آینده در الجزایر برگزار شود دعوت کرده است/ایرنا

-یک پژوهشگر اقتصادی با بیان اینکه تامین 50 میلیارد دلار سرمایه برای توسعه معدن و صنایع معدنی در افق چشم انداز با بهره گیری از منابع داخلی امکان پذیر نیست، گفت : سرمایه گذاری خارجی موجب شتاب فعالیت ها خواهد شد.
-بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان آغاز به کار کرد.


-راه اندازی سامانه قوانین و مقررات بازار سرمایه
سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور شفاف سازی مقررات بازار سرمایه طرح تنقیح مقررات بازار سرمایه و ایجاد پایگاهی جامع برای نمایش قوانین و مقررات این حوزه را انجام داده است. در مجموع بیش از یک سوم مقررات بازار سرمایه تنقیح شده و آماده نمایش در سامانه برای استفاده عموم فعالان بازار سرمایه است./خبرگزاری صدا و سیما


-انتشار ۲۰ نوع اوراق بدهی/ اوراق مشارکت ارزی برای کمک به تامین مالی بنگاه‌ها
حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران با بیان این که ۲۰ نوع اوراق بدهی امسال در بازار سرمایه ارائه خواهد شد، گفت: اوراق مشارکت ارزی نیز برای کمک به تامین مالی بنگاه‌ها منتشر می‌شود. همچنین در نظر است امسال 20 شرکت در بورس درج و عرضه شود./فارس


-زنگنه:  توافق #اوپک برای کاهش تولید نفت تمدید خواهد شد.
وزیر نفت از تمدید توافق اوپک برای کاهش تولید نفت خبر داد و گفت: علائمی که از اوپک دریافت می‌کنیم این است که همگی اراده‌شان بر این است که وضعیت بازار را همچنان با ثبات نگه دارند و به احتمال خیلی زیاد این توافق تمدید خواهد شد.


-⁣نشست خبری قالیباف مدیرعامل شرکت بورس تهران در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه
تفاهم نامه های بین المللی بین ایران و بورس یونان، ترکیه و مونیخ امضا شده است. تفاهم نامه ما با ترکیه برای توزیع اطلاعات و پذیرش های متقابل است. شرکت هایی به دنبال پذیرش در بورس استانبول هستند. این موضوع دنبال می شود.
⁣ تعداد کدهای سرمایه گذاران خارجی در سال گذشته به ۸۰۰ کد رسید.
در نظر داریم تا شرکت های بورسی بتوانند اوراق بدهی ارزی منتشر کنند. جمع بندی ما این بود که فروش اوراق ارزی در بازار بیرون کمی سخت باشد. امیدواریم تا بتوانیم تابلوی ارزی در بورس اوراق بهادار تهران راه اندازی کنیم. این موضوع به جد دنبال می شود.
اجرایی شدن این موضوع هزینه تامین مالی کاهش خواهد یافت. پیگیری های ما با وزارت خانه ها ادامه دارد. این مسئله به بنگاه ها ما برای تامین مالی و ریسک ارزی کمک خواهد کرد.
حضور بورس اوراق بهادار تهران در فدراسیون جهانی بورس ها نهایی شده است.
ما از عرضه های اولیه در بورس استقبال می کنیم اما این عرضه ها باید در زمان مناسب و با در نظر گرفتن تمامی شرایط شرکت ها باشد. در سال جدید برنامه درج و عرضه ۲۰ شرکت در بورس اوراق بهادار تهران را داریم. همچنین ۲۰ اوراق بدهی در بازار سرمایه و در بورس اوراق بهادار تهران منتشر خواهد شد. همچنین ۱۰ صندوق قابل معامله پذیرش خواهد شد.
سیستم معاملات بورس به روز رسانی خواهد شد. ضمن اینکه به روز رسانی برنامه ۵ ساله توسعه نیز انجام خواهد شد.
⁣در نظر داریم تا در باز و ‌بسته شدن نمادها تغییرات ایجاد کنیم تا بورس ها اختیار ییشتری داشته باشند. با این هدف که نقدشوندگی افزایش یابد و عدم تقارن اطلاعاتی نیز کاهش یابد. در نظر داریم تا مدت بسته بودن نمادها طولانی نشود و ‌نهایت دو یا سه روز شاهد بسته بودن نمادها باشیم/ بورس 24


 

printrating
  نظرات کاربران