جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/01/19

-وزیر خارجه آمریکا، که کشورش روز جمعه دست به حمله موشکی غافلگیرانه‌ای علیه سوریه زد، هشدار داد که آمریکا آماده است به‌تنهایی علیه کره‌شمالی اقدام کند.


-پس از هشدار نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد درخصوص آمادگی برای اقدامات بیشتر علیه دولت سوریه، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز اعلام کرد تحریم‌های تازه‌ای علیه نظام دمشق اعمال خواهد شد.


-معاون وزیراقتصاد لهستان 

آمادگی لهستان برای تاسیس بانک درایران/دروازه ورود به اقتصاد اروپا

-تبعات حمله موشکی آمریکا به سوریه؛

شاخص بورس آسیا و آمریکا کاهش یافت/طلا بیشترین رقم در ۵ ماه را دید

-پادشاه عربستان در تماسی تلفنی از ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به خاطر حمله این کشور به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه قدردانی کرد.


-برنامه فروش سایت‌های شهرستانی ایران خودرو 
مدیرعامل ایران خودرو عنوان کرد، این شرکت سیاست فروش سایت‌های شهرستانی را در دستور کار قرار داده و در صورت موافقت خریداران، ممکن است بخشی از تولید خود را به سایت‌های مربوطه منتقل کند./دنیای اقتصاد


-شرکت ملی گاز ایران با تکذیب اخبار منتشر شده درباره افزایش گازبها در سال ٩٦ اعلام کرد: بهای گاز امسال مطابق سال ٩٤ محاسبه می شود.

-هیئت دولت افزایش تعرفه واردات ۸۰۰ قلم کالا را نپذیرفت /عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه دولت درخواست افزایش تعرفه برای لیست ۸۰۰قلم کالا که از سوی وزیر صنعت ارائه شده بود را نپذیرفته، گفت: افزایش تعرفه یکی از مهمترین مسیرها برای حمایت از تولید داخلی است. 

-دوشنبه ۲۱ فروردین ۹۶، شاهد از سرگیری عرضه‌های سوخت هوایی شرکت ملی پخش در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی خواهیم بود.

-معاون وزیر صنعت گفت: ۲۴ پروژه معدن و صنایع معدنی به ارزش بیش از یک میلیارد دلار، در نیمه نخست سال جاری به بهره برداری می رسد.

-رئیس بیمه اتکای GIC هند از اعلام آمادگی برای همکاری بیشتر با شرکت‌های ایرانی در ارایه پوشش‌های بیمه‌ای مورد نیاز بازار بیمه ایران خبر داد.


-افت ارزش ۲۷ ارز بانکی/ دلار آمریکا گران شد.


-همکاری «بی پی» و شرکت ملی نفت ایران در دریای شمال
همکاری «بی پی» و شرکت ملی نفت ایران در دریای شمال، رشد واردات روازنه نفت هند از ایران در سال مالی ٢٠١٦، پیش پرداخت روسیه برای خرید نفت از اقلیم کردستان، موافقت «شل» با افزایش عرضه گاز به استرالیا و تصمیم ترامپ برای دستور افزایش حفاری نفت فراساحلی، مهمترین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.


-بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نسبت سپرده قانونی بانک سینا را به لحاظ رعایت ضوابط، الزامات و مصوبات شورای پول و اعتبار کاهش داد. نسبت سپرده قانونی انواع سپرده های بانک سینا به جز انواع سپرده های قرض الحسنه پس انداز معادل ۱۱,۲۵ درصد تعیین شده است.(ايبنا)

-درخواست نمایندگان از لاریجانی برای لغو مصوبه دولت درباره «سهام‌عدالت»

-کمیسیون اروپا  اعلام کرد تعرفه های ضد دامپینگ واردات محصولات فولادی از چین را نسبت به میزان کنونی افزایش داده است اما تصمیم ندارد تعرفه های موقتی بر محصولات وارداتی مشابه از برزیل، ایران، روسیه، صربستان و اوکراین اعمال کند.(رویترز)

-تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده نیز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

-معاون وزیر صنعت گفت: ۲۴ پروژه معدن و صنایع معدنی به ارزش بیش از یک میلیارد دلار، در نیمه نخست سال جاری به بهره برداری می رسد.مهدی کرباسیان گفت: در نیمه نخست امسال، عملیات اجرایی ۱۷ پروژه به ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار شروع می شود.


-پالایشگاه_آبادان به سهام عدالت واگذار می شود.
نماینده مردم آبادان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از واگذاری پالایشگاه آبادان به سهام عدالت خبر داد.


 

printrating
  نظرات کاربران