جزئیات خبر

اخبار امروز 96/01/15

- گشایش اجلاس هیات خدمات مالی اسلامی به ریاست بانک مرکزی ایران در مالزی


- توافق ترامپ و پوتین برای مبارزه متحد با تروریسم/دونالد ترامپ در تماس تلفنی با پوتین رئیس‌جمهور روسیه ضمن محکوم کردن بمب‌گذاری متروی سن پترزبورگ که جان دست‌کم ۱۱ تن را گرفت، با ملت و دولت مسکو ابراز همدردی کرد.


- رویترز: قطر توسعه میدان گازی مشترک با ایران را از سر می گیرد.


- ثبت رکورد جدید در فروش نفت

صادرات نفت و میعانات گازی ایران از روزانه ٣ میلیون بشکه فراتر رفت.

- نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد: من به طور شفاف اعلام کرده ام که ایران قطعا بزرگترین کشور حامی تروریسم است. آنها در هرجا که نفوذ پیدا می کنند ما شاهد مشکلات و مسائلی هستیم.


- قطر توسعه میدان گازی مشترک با ایران را از سر می گیرد.


-خودروهای داخلی و خارجی حداقل دو سال گارانتی می‌شوند.
نمایندگان مجلس در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه هوای پاک تمامی خودروسازان داخلی و وارد کنندگان خودروهای خارجی را مکلف کردند تا حداقل 2 سال تمام نسبت به گارانتی خودروهای مشتریان خود اقدام کنند/ ایسنا


-اولین مجوز افزایش سرمایه سال جدید برای یک بانک صادر شد.
سازمان بورس اولین مجوز افزایش سرمایه سال جدید را برای بانک حکمت ایرانیان با ۱۵۰ درصد در دو مرحله صادر کرد.


-کارشناس مسایل بانکی گفت: حذف یک تا سه صفر از پول ملی تاثیری بر اقتصاد ندارد و فقط در محاسبه‌های بانکی ایجاد سهولت می‌کند.

- قائم مقام بانک مرکزی روز سه شنبه ارزش سپرده ها و تسهیلات ۳۵ بانک و موسسات اعتباری ایران را ۶۰۹ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت که بانک مرکزی ایران آمادگی کامل دارد از مشاوره و کمک متخصصین امر در خصوص انتشار ابزارهای مالی اسلامی برای پیاده سازی سیاست های پولی و مالی در ایران استفاده کند.

- با رای نمایندگان مجلس، شماره‌گذاری وسایل نقلیه موتوری دارای آلایندگی ممنوع شد/ پیش‌فروش یا فروش این گونه وسایل نقلیه موتوری ممنوع است.

- هند به دلیل آنچه "تاخیر ایران در صدور مجوز مشارکت در توسعه میدان گازی فرزاد B" خواند، رسما اعلام کرد واردات نفت خام خود از ایران را 20 درصد کاهش می‌دهد.

- ترامپ حقوق ۳ ماه اول خود را به نفع پارک‌های عمومی آمریکا هدیه داد.

- واشنگتن پست نوشت:قبل از مراسم تحلیف ترامپ، امارات برای ایجاد کانال ارتباطی بین مسکو و رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، نشستی محرمانه در مجمع الجزایر «سیشل» بین موسس «بلک واتر» و مقام روس با محوریت ایران ترتیب داد.


- "آسمان" تفاهمنامه خرید 60 هواپیما با بوئینگ امضا کرد
به فاصله 4 ماه پس از امضای قرارداد خرید 80 فروند هواپیمای بوئینگ برای ایران‌ایر، هواپیمایی آسمان نیز از امضای تفاهمنامه خرید 60 فروند هواپیما با شرکت آمریکایی بوئینگ خبر داد. قرار است اولین سری بوئینگ های مکس 737 دو سال دیگر تحویل آسمان شود./ تسنیم


- پرداخت ۱۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی به نظام بانکی/ افزایش سرمایه ۸ بانک


- ارزانی ٩ درصدی بیمه نامه ها در راه است/خرید الحاقیه بیمه منتفی شد.
رئیس کل بیمه مرکزی بر لزوم توسعه استارتاپ‌های صنعت بیمه تاکید کرد وگفت: صنعت بیمه می تواند در زمینه تولید و اشتغال نقش موثری ایفا کند و هم اکنون نیز ۵۰۰هزار نفر از این صنعت ارتزاق می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالناصر همتی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: علیرغم پیشرفت های سالهای اخیر صنعت بیمه اما هنوز راه زیادی در پیش است این در حالی است که با اعلام سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، بیمه هم می تواند فعال شود، البته ایجاد اشتغال در دنیا به سمتی پیش رفته که بخش خدمات فعال باشد؛ در عین حال هم اکنون ۵۰۰هزار نفر از جمعیت کشور از صنعت بیمه ارتزاق می کنند.


-ویلیام دادلی رئیس فدرال رزرو نیویورک : به نظر من افزایش ۳ بار نرخ بهره در سال ۲۰۱۷ کاملا منطقی خواهد بود. ۱۷ عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو نیز به همین جمع بندی رسیده اند.

- قائم مقام بانک مرکزی: مجموع سپرده ها و تسهیلات 35 بانک و موسسه اعتباری فعال در ایران، به ترتیب به ارقامی حدود 364 و 245 میلیارد دلار در ماه فوریه سال 2017 بالغ شده است.

- مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در اولین روز کاری سال 96:
سیتروئن اولین قسط مشارکت با سایپا کاشان را واریز کرد.

- رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های خرد و کوچک خبر داد و گفت: مقرر شد بنگاه های با پیشرفت فیزیکی 40 درصد مشمول دریافت تسهیلات و کمک های یارانه ای دولت قرار گیرند.

- ویلیام دادلی رئیس فدرال رزرو نیویورک : به نظر من افزایش ۳ بار نرخ بهره در سال ۲۰۱۷ کاملا منطقی خواهد بود. ۱۷ عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو نیز به همین جمع بندی رسیده اند.


- حذف محدودیت های بانک صادرات در پاریس 
بانک مرکزی فرانسه محدودیت های حاکم بر فعالیت شعبه بانک صادرات ایران در پاریس را برداشت و با این اقدام امکان انجام فعالیت های بانکی به صورت عادی از سوی شعبه یاد شده فراهم شد./ بورس 24

 

printrating
  نظرات کاربران